İnstagramSosyal AğlarUncategorized

İnstagram Beğeni Sayısını Gizleme

instagram beğeni sayısı gizleme
instagram beğeni sayısı kapatma

İnstagram bir süredir test ettiği beğeni sayısını gizleme özelliğini ülkemizde yayına aldı. Uzun süre önce instagram beğeni sayılarını kaldıracakmış diye haberleri hepimiz duymuşuzdur, hadi canım ordan öyle şey mi olur? diye tepki verenlerimiz bile olmuştur. Bugün itibariyle evet oldu. İnstagram’da isteyen kullanıcılar beğeni ve görüntüleme sayılarını takipçilerine göstermeyebilir hale geldi. Yani herkesten kaldırmadı. Hem başkalarının gönderi beğeni sayılarını hem de kendi paylaşımlarınızı beğenenleri gizleyebilirsiniz. Gelin lafı uzatmadan bunu nasıl yapacağınıza bakalım.

İnstagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır?

İnstagram beğeni sayısı nasıl gizlenir? Beğeni sayısını gizlemek gayet basit.

  • Profile gidip “Ayarlar” çarklı butonuna tıklayınız.
  • “Gizlilik” dedikten sonra “Gönderiler” sekmesine tıklayınız.
  • “Beğenme ve Görüntüleme Sayılarını Gizle” butonunu aktif hale getiriniz.
İnstagram beğeni gizleme nasıl yapılır?
İnstagram beğeni gizleme nasıl yapılır?

Bu sayede akışınızdaki tüm gönderilerin beğeni sayılarını gizleyebilirsiniz. Beğenileri göster dediğinizde beğenen tüm kişileri rahatlıkla görebilirsiniz. Gelelim kendi gönderilerinizin beğeni sayısını nasıl kapatacağımıza.

  • Beğenisini gizlemek istediğiniz gönderiye gidin.
  • Üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayın.
  • Beğenme Sayısını Gizle diyin.
instagram beğeni sayısı nasıl kapatılır?
instagram beğeni sayısı nasıl kapatılır?

Hepsi bu kadar. İnstagram beğeni sayısını gizleme ve görüntüleme sayılarını kapatmak işte bu kadar basit. Bu özelliği kimler kullanır ya da kullanılır mı bilmem çünkü hepinizin takdir ettiği gibi aktif bir şekilde instagram kullanan bireylerin özellikle influencer dediğimiz kesimin bunu kullanacağını pek düşünmüyorum. Sizin de bu konu hakkında görüşlerinizi merak ediyorum. Bunun kaldırılması sizce nasıl etkiler ve faydalı buluyor musunuz yoruma düşüncenizi belirtin. Başka bir yazıda görüşmek üzere…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir