Sosyal AğlarTwitterUncategorized

Twitter Videoyu Kimden Şeklinde Paylaşma 2022

Twitter Videoyu Kimden Şeklinde Paylaşma, Twitter’da video alıntılayarak, video “kimden” özelliği ile video paylaşmak mümkün.

Twitter Videoyu Kimden Şeklinde Paylaşma

twitter kimden paylaşma
 

Twitter videonun altından “Kimden” yazısı ile tweet atma. 

Twitter’da başkasının videosunu kimden yazarak tweet atma nasıl yapılır? Evet arkadaşlar bugün Twitter‘da sıklıkla gördüğümüz ama çoğumuzun yapmayı bilmediği bir özelliği sizinle paylaşacağım. Twitter’da dolanırken videoların altında “Kimden xxxx kişisinden” diye paylaşılan videoları hepimiz görmüşüzdür. Çoğumuz tweet’i alıntılayıp paylaşmayı denediysek de olmamıştır. Bu da bir nevi başkasının videosunu alıntılayıp paylaşma sayılır aslında. Göstereceğim basit yöntemle, başka bir kişinin videosunu onun yorumunu katmadan ve indirmeden paylaşacağız. Son gelen güncellemeyle Twitter video alıntılama değişti artık eski yöntem sanırım işe yaramıyor. İşte yeni yöntem;

1. İlk önce paylaşmak istediğimiz videolu tweete giriyoruz. Sağ altta duran paylaş butonuna tıklıyoruz.

twitter video alintilama

 

2. Açılan kısımda “Bağlantıyı Kopyala” diyoruz.

twitter-video-kimden

3. Tweet atma bölümünden kopyaladığımız linki yapıştırıyoruz. Fotoğrafta görüldüğü gibi linki soru işareti “?” olan kısma kadar (? dahil) silip linkin devamına /video/1 yazıyoruz. Linkin üstüne de istediğimiz bir şey varsa yazıp tweetliyoruz.

twitter video alıntılama yeni 2022
twitter video alıntılama yeni 2022

Gördüğünüz gibi hepsi bu kadar. Son gelen güncellemeyle Twitter başkasının videosunu paylaşma yani Twitter video alıntılama artık bu şekilde yapılıyor. Eski yöntemi ise silmedim altta duruyor.

 

Eski yöntem;

1. İlk önce paylaşmak istediğimiz videolu tweete giriyoruz. Yazı kısmına bir süre basılı tutuyoruz, kopyalandı yazısını görene kadar.

  2. Tweet atma kısmına geliyoruz. Kopyaladığımızı yapıştırıyoruz. Daha sonra kişinin yaptığı yorumu linke kadar siliyoruz. (Url’yi silmiyoruz.).
 
Twitter'da kimden şeklinde video
  3. Sonra linkin önüne tweetlemek istediğimiz şeyleri yazıp tweetliyoruz.
 
twitter video kimden diye paylaşma

Hepsi bu kadar. Videolu şekilde de yapılışı aşağıdadır.
10 thoughts on “Twitter Videoyu Kimden Şeklinde Paylaşma 2022

 • Halil

  Twitter’da videoların altında kimden yazıyordu uzun zamandır merak ediyordum nasıl yapıyorlar diye video alıntılamaymış çok teşekkür ederim işime yaradı

  Yanıtla
   • Bahar

    Twitter’da video alıntılamayı uzun zamandır yapamıyordum yazınız sayesinde yaptım teşekkürler

    Yanıtla
   • Şövket

    Çok teşekkür ederim. 🤗

    Yanıtla
    • twitter video alıntılama yazım için yorum yaptığnız için ben teşekkür ederim 😀

     Yanıtla
   • Ayşe

    Benim olmadı ya telefonum Huawei markasından kaynaklı olabilr mi

    Yanıtla
    • Merhaba, Telefonun markasıyla alakası yok bir yerde hata yapmış olmalısınız. Ayrıca başkasının alıntıladığı tweet’e değil de ana tweeti alıntılamalısınız.

     Yanıtla
  • Merhaba, twitter video alıntılama anlattığım yeni yöntem olmakta ve aktif olarak kullanmaktayım. Yanlış bir şey yapıyor olmalısınız. Ayrıca başkası tarafından alıntılanan videoyu alıntılayınca bazen sorun çıkmakta ana videoya gidip gösterdiğim şekilde yaparsanız oluyor.

   Yanıtla
 • BlaCkSeA

  Çok teşekkür ederim

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir