İnstagramSosyal Ağlar

İnstagram Profil Avatar Ekleme

Yeniliklere doymayan İnstagram’dan yeni bir özellik daha geldi. Profil avatar ekleme özelliği herkese açıldı. Günlerdir konuşulan ve espriler yapılan iki profil fotosu özelliği kullanıma nihayet sundu. İnstagram profilleri, fotoğraflarına bundan sonra avatar da ekleyebilecek.

Profil fotoğrafınızın yanı sıra kendi avatarınızı oluşturabileceksiniz. Facebook’un Meta olmasıyla bazı şeylerin değişeceği aşikardı. Meta dünyasında yenilikler devam ediyor bakalım bizi başka neler bekliyor. Lafı fazla uzatmadan yapılışına geçelim.

İnstagram Profil fotoğrafına avatar ekleme özelliği nasıl yapılır?

Profil fotoğrafına avatar ekleme özelliği yapımı için İnstagram uygulamasından;

  • Profilinize girin.
  • Profil fotoğrafınıza birkaç saniye basılı tutun.
  • Altta açılan kısımda Avatar simgesine tıklayıp, “Avatar Oluştur” butonuna basın.
  • Burada avatarınızın ten rengini seçmekle işe başlayın. Daha sonra saç stili, kıyafet vs. sırayla tüm seçeneklerden karakterinizi oluşturun.
  • Daha sonra “Bitti” diyip Değişiklikleri kaydederek avatarınızı oluşturun.
instagram çift profil fotoğrafı
instagram profil avatar oluştur

İnstagram çift profil fotoğrafı ekleme özelliği yapımı bu şekilde. Daha sonra oluşturduğunuz bu avatarı düzenleyebilmektesiniz. Ayrıca ilgimi çeken başka bir kısım ise Mağaza kısmı olması. Evet mağaza kısmından avatarınız için ücret karşılığında kıyafetler aksesuarlar alabiliyorsunuz. Tabii ücretsizler de var.

Siz bu özelliği beğendiniz mi? Benim instagram ortak paylaşım özelliğinden sonra en sevdiğim özellik profile müzik ekleme özelliğiydi. Bu özellik İnstagram’a renk katacak gibi. Daha fazla sosyal medya içeriği için görüşlerinizi bekliyorum. Bir başka blog yazısında görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir