Hakkımda

Mert Arğın-Hakkımda

Merhaba, Kişisel Blog ‘uma hoş geldiniz arkadaşlar, her ne kadar Youtube kanal girişi gibi olsa da hoş geldiniz tekrardan. Hakkımda öğreneceklerinizle şok olacaksınız… Şaka şaka…

Ben Mert Arğın.
Hemen kısaca kendimden bahsedeyim. İstabul’da doğdum. Doğma büyüme ve hala daha İstanbul’da yaşamaktayım. İlköğretimi mahalledeki Mehmet Akif Ersoy ilkokulunda tamamladım. Liseyi BAİHL’de okuyup, üniversite yıllarımı Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde tamamlayıp 2018’in Haziran ayında mezun oldum.


Küçüklüğümden beri bilgisayara meraklı biri olarak yaşadım. İlk zamanlarda bu merak sadece oyun oynamak olsa da bu çok kısa sürdü ve lisede oyun oynamanın sıkıcı bir şey olduğunu fark edip farklı arayışlara girdim. Bu arayışlardan sonra bir forum sitesinde Websitesi ve sosyal medyadan para kazanıldığını okuyunca tüm merakım bunlar üzerine oldu. Özellikle web site, wordpress, Seo, blog yazma, blogger gibi konuları keşfedip bu konular üzerine acemi olarak yöneldim. Lise zamanlarında beri birçok web sitesi açıp belli bir kitleye ulaştım. Bu işlerden az da olsa belli miktarlar kazandım ve ilgim daha da arttı. Bir çok websitesi açıp yönettim, özellikle Facebook’un daha popüler olduğu dönemlerde yüksek takipçiliği bir çok sayfam oldu.

Şuan ne yaptığımı soracak olursanız; Freelancer olarak ilgilendiğim işleri yürütmekteyim. Sosyal medya ve on page seo hizmeti vermekteyim. Üniversite dönemimde uzak kaldığım bu zevkli işlere bu blogla tekrar dönmek istedim. Hadi gelin bakalım bu blogda neler var?

Peki bu Kişisel Blog’da ne var ?

Blogumun içeriğinden kısaca bahsetmek gerekirse adı üstünde klasik bir kişisel blog diyebiliriz. Bu blogda aklıma ne gelirse a’dan z’ye kadar kimi zaman bir teknoloji haberi olabilir, kimi zaman ise bir gündem değerlendirme olabilir, bir şeyler yazıp karalayacağım. Sosyal medya, blog yazma, kullandığım yararlı uygulamalar, izlediğim filmler, okuduğum kitaplar kısacası bir kişisel blogda aklınıza ne geliyorsa genel olarak bu sitede olacaktır. En önemlisi kişisel bir blogun en önemli öğelerinden biri portfolyom sayesinde yaptığım işlerden örnekleri sizlerle de paylaşacağım.

Kişisel yazılarımı paylaştığım bu blogun, özellikle bana ve elimden geldiğince size çok şey katacağını düşünmekteyim. Fazla uzatmaya sanırım gerek yok. Kısacası bugünden itibaren yaşadığım ve müsait olduğum süre içinde artık bu blogda yazacağım.

Yazılarıma iyi-kötü yorumlarınızı, eleştirilerinizi ve desteklerinizi esirgemeyin. Herkese mutlu, huzurlu, sevgi dolu bir ömür diliyor burada iyi dostluklar ve takipçiler edinmek dileğiyle şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

-Olur da CV’isteyen olursa şuraya bir yere bırakabilirim 😀
-Ayrıca bana “iletişim” sekmesinden ve sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz.