Sosyal AğlarTwitter

Twitter Fleets Nedir ve Nasıl Hikaye Atılır ?

twitter fleet

Veee geldi Twitter Fleet yani hikayeler… Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan ve benim de en sevdiğim sosyal paylaşım sitesi olan Twitter‘da hikayeler özelliği aktif hale geldi. İlk olarak Snapchat ile hayatımıza giren “Hikayeler” yani İngilizcesiyle “Story” İnstagram, Facebook, Whatsapp derken bu kervana Twitter da katıldı. Yakında çamaşır makinemize bile Story özelliği gelecekken Twitter’da buna dayanamadı anlaşılan. Her ne kadar benim pek hoşuma gitmese de çok kişi severek kullanacak gibi.

Twitter Fleets Nedir ?

Twitter Fleets, İnstagram, Whatsapp gibi bir çok uygulamada bulunan hikaye yani story atma özelliğinin Twitterca hali diyebiliriz. 24 saat boyunca duran, anlık tweetler atmanıza yarayan twitter’ın yeni özelliği.
Burada paylaştığınız gönderiler 24 saat boyunca akışta kalmaktadır. Twitter Fleets, Türkçe’ye çevirdiğimizde ise “Filolar” oluyor.

Twitter Fleets Nasıl Kullanılır?

Diğer sitelerden aşina olduğumuz bu özelliği kullanmak gayet basit. İnstagram’da olduğu gibi uygulamanın en üst bölümünde story(fleets) atanların yanında ki profil fotoğranıza basarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca şimdilik sanırım sadece mobil uygulamalarda kulanılmakta web sürümünde fleets özelliği şuan aktif değil.

twitter story fleets atma
twitter hikaye nasıl atılır

Twitter Story’de ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi?

Twitter Fleets ss (ekran görüntüsü) alınca bildirim gider mi? Birinin fleet’inin görüntüsünü alınca karşı tarafa bildirim gitmemektedir.
Milyonlarca yürek akıllarda tek bir soruydu bu ve özellik çıkar çıkmaz sizler için bunu da denedim.

140 karakterden nerelere gelen bir site. İyi mi oldu? kötü mü oldu? bilmiyorum ama uzun yıllardır aktif bir şekilde severek kullandığım sitenin diğer sitelere benzemesi beni bir miktar üzmüş olabilir.
Sizin de değerli görüşlerinizi duymak ve bilmek isterim. Bu konun altına görüşlerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir