Sosyal AğlarUncategorizedYouTube

Youtube Arka Planda Oynatma

Youtube Arka Planda Oynatma

youtube arka plan çalmaYoutube arka planda çalma
İçerisinde milyonlarca video ve müzik bulunan saatlerce zaman geçirdiğimiz bir yer olan Youtube belki de en büyük sorunu mobilde arka planda çalışmaması. Müzik dinlerken ya da video izlerken, başka bir ekrana gittiğinizde ya da telefonunuzda başka bir uygulama açtığınızda dinlediğiniz videoyu otomatik olarak duraklatma sorunuyla karşılaşırız. Bu durum bazı zamanlarda oldukça sıkıcı bir hal alıyor. Nitekim Youtube’da müzik dinlerken başka bir şeylerle ilgilenemiyor aynı anda sosyal medya hesaplarımızda zaman geçiremiyoruz. Youtube bu durum için belli bir ücret karşılığı Youtube Red ile bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Fakat hiçbir ücret ödemeden de hem android hem de ios‘da Youtube’u arka planda oynatma yöntemleri mevcut işte onlardan bir kaçı;

1.Yöntem;  Youtube Minimizer Uygulaması (Android)

Google Play’dan indireceğimiz Youtube Minimizer adlı program sayesinde hiçbir ayar yapmadan Youtube’u arka planda oynatmak oldukça basit. Uygulamayı indirip açtıktan sonra tek yapmanız gereken resimde işaretlediğim hayalet şeklindeki butona tıklamak bildirim çubuğundan kontrol edilebilmekte ayrıca uygulama ekran kilitli olsa bile çalışmaktadır.

Youtube arka planda çalıştırma uygulaması 
Youtube Arka planda oynatma uygulaması

  Minimizer For Youtube Uygulamasını indirmek için Tıkla

2.Yöntem; Programsız bir yöntem (Android) 

Telefonunuzda Google Chrome açıp Youtube’e girdikten sonra sağ üstte görünen noktalı butona tıklayın

Youtube altta çalıştırma

Açılan yerden “Masaüstü sitesi iste” seçeneğini işaretleyip istediğimiz videoyu açarak rahatlıkla kullanabiliriz.

3.Yöntem; Iphone telefonlar için programsız bir yöntem (ios)

IOS’da yani iPhone telefonlarda tarayıcı olarak bildiğimiz üzere safari kullanılıyor. App Store’da Safari’ye alternatif bir çok tarayıcı mevcut fakat bizim kullanacağımız Dolphin veya Google Chrome olmalı. App Store’dan Dolphin’i yüklediğinizi varsayarak anlatıma geçiyorum.
Dolphini tarayıcıyınızı açın ve youtube.com adresine gidin ve oynatmak istediğiniz videoyu oynatmaya başlayın. Ana ekran düğmesine basarak ana ekrana gelin. Videonuz durup sesi kapanacaktır, endişe etmeyin Ana Ekran’ın en solundaki kısmında yer alan oynatıcıdan oynat düğmesine dokunarak devam edebilirsiniz. Eğer olmazsa tekrar açıp tekrar deneyiniz.

iPhone Dolphin indirmek için tıkla

Tüm bu yöntemler ekran kilidi kapatılsa bile oynamaya devam edecektir. Keyfini çıkarın 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir